Oklejanie okien w Międzyzdrojach dla WSPR

Oklejenie okien w budynku Ośrodka Symulacji Medycznych w Międzyzdrojach: folia z zadrukiem, folia mrożona, folia antywłamaniowa i folia lustrzana.

Oklejanie okien w Międzyzdrojach

Postawiono nam zadanie oklejenia okien w budynku w taki sposób by nie było widać co się dzieje wewnątrz, ale by nie ograniczać zbytnio dostępu światła dziennego do pomieszczeń. Dodatkowo należało oznakować budynek kolorami Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego.

Z wielu zaproponowanych rozwiązań, zamawiający wybrał zastosowanie kolorowych folii w kolorach instytucji, które przepuszczają światło.

Zabezpieczenie okien folią antywłamaniową

Okna wybranych pomieszczeń zabezpieczyliśmy bezbarwną folią antywłamaniową, która utrudnia wybicie szyby z ramy okiennej. Dla osoby postronnej okno zabezpieczone taką folią jest praktycznie nie do odróżnienia od zwykłego okna. Przy próbie wybicia szyby, szkło pęka, ale jest utrzymywane przez folię utrudniając dostanie się do wewnątrz.

Folia lustro weneckie na oknach

Wewnątrz budynku okleiliśmy okna pomieszczeń operatorów folią lustrzaną, która dawała efekt lustra weneckiego (poprawnie fenickiego). Chodziło o to by operator nie był widoczny dla kursantów, jednak miał pełen obraz pomieszczenia. Taki efekt najczęściej możemy zobaczyć w filmach kryminalnych, podczas przesłuchań lub identyfikacji sprawców. Osoba w ciemnym pomieszczeniu widzi wszystko co się dzieje za szybą, jednak osoby przebywające w jasnym pomieszczeniu widzą tylko lustro.

Scroll to Top